صفحه اصلیاخبار تذکر به شهردار اصفهان در شورای شهر:آقای شهردار مطالبات اصلی مردم را فراموش نکنید.

تذکر به شهردار اصفهان در شورای شهر:آقای شهردار مطالبات اصلی مردم را فراموش نکنید.

  رئيس کميسيون عمران، معماري و شهرسازي شوراي اسلامي شهر اصفهان گفت: شهرداری تعدادی وظایف ذاتی و تعدادی وظیفه در کنار سایر نهادهای مرتبط دارد و آقاي جمالي نژاد شهردار اصفهان بايد مطالبات اصلی مردم را فراموش نکنید.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر اصفهان، عبدالرسول جان نثاري در يکصد و سي و چهارمين جلسه علني شوراي اسلامي شهر ضمن تبريک اعياد شعبانيه اظهار کرد: این ایام حدودا یک سال از تغییر مدیریت شهری می گذرد و در یک سال گذشته شاهد تحولات چشمگیر در شهرداری اصفهان بودیم.

وي با بيان اينکه در شهر نشانه های اين تحولات به خوبی مشهود است و در شهر یک نشاط و شادابی قابل توجهی مشاهده می شود، اضافه کرد: از زحمات جناب آقای جمالی نژاد شهردار اصفهان و تمام نيروهاي خدوم در شهرداری اصفهان  تشکر و قدردانی مي کنم و در حال حاضر حرکت های خوبی در زمینه های مختلف و در محورهای اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، سلامت و سایر محورها ايجاد شده که اين تغییرات واقعا محسوس است.

رئيس کميسيون عمران، معماري و شهرسازي شوراي اسلامي شهر اصفهان  تصريح کرد: اما آنچه که در یک سازمان خلاق و متعالی رو به رشد لازم است، رشد و پیشرفت در تمام وظایف است.

 وي با تاکيد بر اينکه اما انچه که مشاهده می شود یک توجه و رشد نامتوازن است، ادامه داد:  شهرداری تعدادی وظایف ذاتی و تعدادی وظیفه در کنار سایر نهادهای مرتبط دارد و توجه ویژه ای در مدیریت جدید شهری در خصوص وظایف شهرسازی و معماری و همچنین عمران شهری شده است؟؟؟

جان نثاري تاکيد کرد: به راستی در خصوص رفع  مشکلات حوزه معماری و شهرسازی که البته مربوط به دوره مدیریت شما نبوده و شما به ناچار وارث آن شده اید، چقدر پیشرفت داشته ایم و چه پروژه های  شاخص  و جدید را تعریف کرده ایم و جناب آقاي جمالي نژاد مردم از ما در کناراین کارهایی که انجام می دهید کار های اساسی و بنیادی می خواهند و اين کارها در تاریخ خواهد ماند.

وي با بيان اينکه رفع مشکلات حوزه عمران، معماری و شهرسازی یک نگاه ویژه می خواهد و یک عزم جدی می طلبد، افزود: مدیریت جهادی می تواند بر آن فایق آید، البته حرکت های نسبتا خوبی در بعضی از قسمت ها  آغاز شده، منتهی جواب گوی مطالبات مردمی نيست و البته باید عزم کل تشکیلات بر رفع این مشکلات باشد  و در غير اين صورت اتفاق خاص و چشمگیری را مشاهده نخواهیم کرد.

رئيس کميسيون عمران، معماري و شهرسازي شوراي اسلامي شهر اصفهان گفت: اهم مواردی که در ماه های گذشته توسط کمسیون عمران ،معماری و شهرسازی و یا به صورت شخصی گوشزد کرده ام را ارائه مي کنم و درخواست دارم ظرف مدت قانونی اقدامات انجام شده همراه با برنامه زمان بندی تا حصول نتیجه  در این خصوص را جهت شفافیت بیشتر و پاسخگویی  و انعکاس به مردم ارائه کنيد.

وي با تاکيد بر اينکه در جلسات تلفیق که در آغاز مدیریت جدید بود، مشکلات در حوزه های مختلف شهرسازی و عمرانی و تمام حوزه ها  مورد بررسی قرار گرفت و طی نامه شماره  2445/94/28 مورخ 26/6/94 به شهرداری منعکس شد و مقرر شد تا 30/8/94   نقطه نطرات و اقدامات اجرایی به شورا ارائه شود، اظهار کرد: تاکنون اقدامات چشم گیر ی در این خصوص مشاهده  نشده است.

جان نثاري ادامه داد: روان سازی و تسریع در صدور پروانه ساختمانی وآموزش کارکنان در این زمینه، اصلاح جامع دفترچه ضوابط طرح تفضیلی و ابلاغ آن به مناطق وا بلاغ کامل طرح بازنگری و پیگیری دقیق سازی ارتفاع طبقات، وحدت رویه و روان سازی مراحل تصویب طرح های تفکیکی و اعمال ماده 101 با ارائه دستورالعمل  واحد در تمام مناطق و وحدت رویه و روان سازی در پاسخگویی  به ارباب رجوع در موضوعات استعلامات آتش نشانی، ایستایی،  ماده 100، پایان سفت کاری و پایان کار از جمله اين موارد در حوزه عمران، معماري و شهرسازي است.

وي تصريح کرد: تحقق موضوع برون سپاری در راستای صدور پروانه و پایان کار و اقدام اجرایی جهت راه اندازی سیستم مکانیزه شهرسازی در تمام مناطق، تحقق پلیس ساختمان در مناطق پانزده گانه، حذف پدیده دلالی و واسطه گری در مناطق شهرداری، برنامه ریزی برای تعیین کاربری براي طرح های موضوعی در اراضی بزرگ شهری، رشد، ارتقا  و خلاقیت در سازمان طراحی شهرداری در ارائه پروژه ای ورزش، فرهنگی و ادرای و  تغيير و تحول در منابع انسانی با رویکرد در تسهیل در امور محوله از ديگر موارد اين حوزه است.

رئيس کميسيون عمران، معماري و شهرسازي شوراي اسلامي شهر اصفهان اضافه کرد: همچنين ارائه ضوابط خاص شهرسازی برای بافت های فرسوده جهت تشویق سازندگان و ایجاد دفاتر تسهیل گری برای این بافت ها، تشکیل شورای وحدت رویه در معاونت شهرسازی برای جلوگیری از اختلاف نظرها و ارائه دستورالعمل واحد برای همه مناطق، اقدام اجرایی در تسریع اجرایی پروژه های شاخص مانند ساختمان جدید شهرداری مرکزی، حلقه حفاظتی ترافیکی اصفهان، مرکز همایش های بین المللی، مرکز نمایشگاه های بین المللی، پروژه مشارکتی مجاور منارجنبان و فراهم کردن شرایط تنظیم شناسنامه فنی ساختمان و معرفی مجری ذی صلاح از موارد ديگر اين حوزه محسوب مي شود.

وي تاکيد کرد: برنامه ریزی در خصوص کاهش پرونده های ماده 100 و هماهنگی با مناطق جهت برگزاری  جلسه توجیهی برای مردم در هنگام تحویل پروانه به سبب جلوگیری از تخلفات ساختمانی از مواردي است که در ماه هاي گذشته توسط اين کميسيون گوشزد شده است.

جان نثاري افزود: موارد متعدد دیگری نیز وجود دارد که در ماه های گذشته مورد توجه قرار گرفته و قرار بوده شهرداری ظرف مدت یک و بعضا دو ماه راهکارهای پیشنهادی خود را بیاورد که به تعدادی از آنها اشاره می شود.

وي گفت: ارائه راهکارهای لازم جهت فرهنگ سازی و آموزش در راستای مسائل مرتبط با حوزه عمران ، معماری و شهرسازی توسط رسانه های شهرداری اعم از سیمای شهر، صدای شهر، ایمنا و همچنین قسمت آموزش، آسیب شناسی  فروش کسر پارکینگ در مناطق در هنگام صدور پروانه و پایان کار، گزارش وضیعت شهرک سلامت از نظر  میزان تحقق اهداف تعریف شده برای پروزه  و زمان بندی  اتمام آن و ارتقاء و بهبود وضعیت امور مشارکت ها در شهرداری و بهبود سطح کیفی پروژه های مشارکتی از جمله اين موارد است.

رئيس کميسيون عمران، معماري و شهرسازي شوراي اسلامي شهر اصفهان اظهار کرد: ارتقاء نقش بازرسی و کنترل در آسیب شناسی وضع موجود حوزه مرتبط با کميسیون، اقدامات انجام شده جهت حل مشکل سازندگان مسکن پیرو جلسات برگزار شده با آنها، روان سازی و تسهیل در  پرداخت های غیر نقدی و ملکی  به پیمانکاران در پروژه های در دست اجرا،تعیین تکلیف دفاتر پیشخوان با توجه به  نارضایتی موجود و تذکرات ارائه شده قبلی توسط اعضا شورا، برنامه ریزی و تسریع در پروژه بزرگ دولت خانه صفوی، اقدامات انجام شده در ارتقاء سطح نظارت بر پروژه های عمرانی و اقدامات انجام شده در خصوص ارتقا امر زیباسازی در سطح شهر  با توجه به جلسه مشترک، شفاف سازی و تفکیک درآمد و هزینه در سازمان های وابسته به شهرداری و موارد ذکر شده در منشور شورا مرتبط با کمسیون عمران، معماری و شهرسازی از موارد ديگر در اين زمينه است.

وي در پايان گفت: از شهردار اصفهان درخواست دارم که اهم اقدامات انجام شده مرتبط با موارد فوق را در تمام حوزه ها ارائه کنند.

شنبه 25 اردیبهشت 1395

 

 

 

ارسال نظر

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

بازگشت به بالا