صفحه اصلیاخبارشورای شهر مصوبه‌ای در زمینه برون‌سپاری به دفاتر پیشخوان نداشته است / اخذ هرگونه وجه توسط دفاتر پیشخوان غیر‌قانونی است

شورای شهر مصوبه‌ای در زمینه برون‌سپاری به دفاتر پیشخوان نداشته است / اخذ هرگونه وجه توسط دفاتر پیشخوان غیر‌قانونی است

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهر‌سازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شورای شهر به هیچ عنوان مصوبه‌ای را به شهرداری در خصوص برون‌سپاری به دفاتر پیشخوان نداشته و دفاتر پیشخوان از نظر شورای شهر غیر‌قانونی است و اخذ هرگونه وجه توسط دفاتر پیشخوان غیر‌قانونی است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، رسول جان‌نثاری در یکصد و نوزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اظهار کرد: اخیرا مراجعاتی را به کمیسیون عمران، معماری و شهر‌سازی شورای شهر یا دبیر‌خانه شورای شهر مبنی بر اعتراض به عملکرد دفاتر پیشخوان داشتیم.

وی اضافه کرد: متاسفانه اکثر موارد را شهرداری به حق یا به ناحق به شورای شهر ارجاع می‌دهد و هر زمانی که مشکلی ایجاد شود، عنوان می‌کنند که شورای شهر انجام این کار‌ها را به ما ابلاغ کردند و سنگ این موضوع را روی پای شورا انداخته‌اند.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهر‌سازی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: البته در جلسات غیر‌علنی سه، چهار ماه پیش این پیش‌بینی را کردیم  و تذکر دادیم که شهرداری دنبال راه و چاره باشد و رویکرد خود را مشخص کند.

وی با تاکید بر اینکه اما متاسفانه هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفت و هیچ جلسه‌ای پس از جلسات تلفیق در این زمینه برگزار شد، ادامه داد: شورای شهر به هیچ عنوان مصوبه‌ای را به شهرداری در خصوص برون‌سپاری به دفاتر پیشخوان نداشته و دفاتر پیشخوان از نظر شورای شهر غیر‌قانونی است، مگر اینکه شهرداری دلایل خاص خود را عنوان کند که نیاز به مصوبه شورا ندارد.

جان‌نثاری تاکید کرد: اخذ هرگونه وجه توسط دفاتر پیشخوان غیر‌قانونی است و هم در ابلاغ توسط شورای شهر طی چهار ساله گذشته قید شده که استعلامات باید رایگان باشد و هم لایحه شهرداری که در تاریخ 22 تیر ماه 92 به شورای شهر ارسال شده بود و شهرداری درصدد دریافت هزینه بوده، در شورای شهر رأی نیاورده است و تاکید اعضای شورای شهر این بوده که دریافت هرگونه وجه برای استعلام غیر‌قانونی است.

وی با بیان اینکه شورای شهر در منشور شورا نیز تاکید کرده است که ما با اصل برون‌سپاری موافق هستیم، اما زیر‌ساخت‌های مورد نیاز آن باید فراهم شود، افزود: پس از آماده شدن زیر‌ساخت‌ها نیز امور را بالید به فردی بدهند که از شهرداری توانمند‌تر، چابکتر و سریع‌تر باشد.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهر‌سازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: هیچ یک از این اتفاقات به وقوع نپیوسته است و هنوز زیر‌ساخت‌های این موضوع فراهم نشده است و در حال حاضر این امور را به افرادی واگذار کرده‌اند که از شهرداری بسیار عقب‌تر هستند و شهرداری باید این موضوع را به صورت منطقی پیگیری کند.

وی با اشاره به خطوط BRT اظهار کرد: در حال حاضر BRT در خیابان جی در حال انجام است و جزو تاکیدات شورا بوده که در مکان‌هایی BRT احداث می‌شود، بستر و لاین آن باز‌سازی شود.

جان‌نثاری با تاکید بر اینکه اما متاسفانه در خیابان جی با وجود اینکه مناقصه برای اجرا انجام شده است، بدون اینکه بستر را برداشت کنند و لایه بتن را انجام بدهند، خط اجرا می‌شود، ادامه داد: زمانی که این خط بارگذاری می‌شود، خط دچار مشکل می‌شود و مجبوریم که خطی که در حین بهره‌برداری است را مسدود کنیم.

وی با بیان اینکه ایستگاه‌های BRT نیز به صورت مشارکتی ساخته می‌شده و ما گروهی را برای بازدید از ایستگاه‌ها فرستادیم، تصریح کرد: جزئیاتی که در خط یک انجام شده با جزئیات خط دو کاملا متفاوت است و متاسفانه افت شدید کیفیت در آن است.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهر‌سازی شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: هزینه‌ای که در پارکینگ‌های عمومی مانند پارکینگ خیابان لاهور و پارکینگ خیابان نظام‌الملک انجام شده است، بهره‌برداری نمی‌شود و معاونت حمل و نقل و ترافیک یا باید ورودی را اصلح کند یا راهکار و تمهیداتی را بیندیشد که این پارکینگ‌ها به صورت مناسب به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به اهمیت نگهداری این پارکینگ‌ها تاکید کرد: فضا‌های این پارکینگ‌ها باید به صورت مناسب نگهداری شود و مانیتور‌های این پارکینگ‌ها در زمان دریافت پول از شهروندان باید برای شهروندان قابل رویت باشد.

جان‌نثاری با تاکید بر اینکه پیگیری‌های لازم باید از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری در این زمینه صورت بگیرد، افزود: وجود تاکسی‌متر‌ها یکی از مباحثی بوده که با‌ر‌ها از سوی شورای شهر مطرح شده است.

وی با بیان اینکه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری باید دغدغه پیگیری و رسیدگی به موضوع تاکسی‌متر را داشته باشد، گفت: باید همت جدی در این زمینه باشد تا به این موضوع مهم رسیدگی شود.

شنبه 3 بهمن 1394

ارسال نظر

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

بازگشت به بالا