صفحه اصلیاخباراقدامات خوبي در حوزه شهرسازي طي دوره چهارم شورا پيگيري شده است

اقدامات خوبي در حوزه شهرسازي طي دوره چهارم شورا پيگيري شده است

عضو شوراي اسلامي شهر اصفهان اظهار كرد: اقدامات خوبي در حوزه شهرسازي طي دوره چهارم شوراي شهر پيگيري شده است كه اميدواريم عمده آن به بار بنشيند و مورد استفاده شهروندان قرار گيرد.

به گزارش ايمنا، عبدالرسول جانثاري با بيان اين مطلب گفت: حوزه شهرسازي از مهم‌ترين قسمت‌هاي شهرداري است كه به دليل مراجعه زياد ارباب رجوع پيچيدگي‌ خاصي دارد.
وي با اشاره به اينكه عمده درآمد شهرداري از محل تراكم ساختماني است كه در حوزه شهرسازي تحقق مي يابد، افزود:  اقدامات خوبي در حوزه شهرسازي طي دوره چهارم شوراي شهر پيگيري شده است كه اميدواريم عمده آن به بار بنشيند و مورد استفاده شهروندان قرار گيرد.
عضو شوراي اسلامي شهر اصفهان با اشاره به اينكه عمده اقدامات شهرداري مكانيزه كردن امور شهرسازي است، تصريح كرد: قرارداد اجراي طرح با پيمانكار منعقد شده و پيمانكار نيز كار خود را آغاز كرده است.
جانثاري تاكيد كرد: با استفاده از سيستم مكانيزه مردم سريعتر و آسان تر مي توانند خدمات حوزه شهرسازي را دريافت نمايند.
وي با بيان اينكه يكي از سيستم هاي مكانيزه برون سپاري شهرنما است، خاطرنشان كرد: بر اساس اين سيستم ابتدا اطلاعات ساختمان‌هاي موجود عكس برداري و وضعيت موجود به سيستم GIS منتقل مي شود.
عضو شوراي اسلامي شهر اصفهان با بيان اينكه سامانه شهرنما در فرآيندهاي شهرسازي ملاك عمل خواهد بود، اظهار كرد: به طور مثال با استفاده از سامانه شهرنما وضع ساختمان موجود و اطراف ، نحوه دسترسي به كدهاي ارتفاعي ، وضعيت اشجار ، سيما و منظر شهري مجاور پلاك قابل دسترسي است و بر اين اساس در فرآيند صدور پروانه قابل استفاده مي باشد.
جانثاري ادامه داد: با استفاده از سيستم مكانيزه صدور پروانه ساختماني ، استعلامات و پايان كار تحت شبكه هاي تحت وب خواهد بود و مردم به راحتي مي توانند اين خدمات را دريافت كنند و بر اين اساس شفاف سازي مالي كه يكي از دغدغه‌هاي مردم و شورا بوده است، محقق مي شود.
وي اضافه كرد: نرم افزاري براي شفاف سازي قوانين و مباحث مالي تهيه شده و در مناطق به صورت آزمايشي در حال انجام است به طوري كه اكنون شاهد هستيم سيستم كليه محاسبات مالي در مناطق با اين نرم افزار انجام مي شود.
عضو شوراي اسلامي شهر اصفهان بيان كرد: با استفاده از اين نرم‌افزار از برخورد‌هاي سليقه اي و شخصي جلوگيري مي شود و عدالت و توازن برقرار مي‌گردد.
جانثاري تصريح كرد: با مكانيزه شدن محاسبات مالي مردم متوجه مي شوند در قبال وجهي كه پرداخت مي كنند چه خدماتي به آنها ارائه مي شود.
وي با اشاره به اينكه خاطرنشان كرد: اميدواريم با اجراي اين طرح‌هاي شفاف سازي ديوار بي اعتمادي بين مردم و شهرداري كه به ديوار بتني تبديل شده بود، شيشه اي شود./7

ارسال نظر

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

بازگشت به بالا