صفحه اصلیمصاحبه‌هامهندس جان نثاری خبر داد؛ تصويب طرح مجريان ذيصلاح در اصفهان

مهندس جان نثاری خبر داد؛ تصويب طرح مجريان ذيصلاح در اصفهان

  مهندس عبدالرسول جان نثاري، بر اهميت اجراي قانون مجريان ذيصلاح براي ساختمان سازي اصولي تاكيد كرد و گفت: طرح مجريان ذيصلاح پس از سال ها پيگيري پنجشنبه گذشته در شوراي فني استان به تصويب رسيد و از سال آينده در اصفهان اجرايي خواهد شد.
به گزارش رویش نیوز، رئيس كميسيون عمران، شهرسازي، معماري و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر اصفهان، از تصويب طرح مجريان ذيصلاح در اصفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر اصفهان، مهندس عبدالرسول جان نثاري، بر اهميت اجراي قانون مجريان ذيصلاح براي ساختمان سازي اصولي تاكيد كرد و گفت: طرح مجريان ذيصلاح پس از سال ها پيگيري پنجشنبه گذشته در شوراي فني استان به تصويب رسيد و از سال آينده در اصفهان اجرايي خواهد شد.

وي، طرح مجريان ذيصلاح را سپردن كار به كاردان بيان كرد و افزود: بسياري از مشكلاتي كه در بخش مسكن وجود دارد به دليل استفاده از افراد فاقد صلاحيت در ساختمان سازي است.

رئيس كميسيون عمران، شهرسازي، معماري و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر اصفهان، با بيان اينكه طرح مجريان ذيصلاح در ۲۴ استان كشور اجرا شده است، از بي بهره بودن اصفهان به عنوان يكي از استان هاي مهم و شاخص كشور از وجود اين طرح انتقاد كرد و گفت: با مصوبه شوراي فني استان از اوايل تيرماه سال آينده اجراي اين طرح براي ساختمان هاي گروه دال (د) اجباري مي شود و پس از يكدوره شش ماهه ، طرح براي ساير ساختمان ها پيگيري خواهد شد.

وي مجريان ذيصلاح را شامل پيمانكار اصلي طرف قرارداد با كارفرما و همچنين پيمانكاران جزء، كاشيكار، گچ كار، آرماتوربند و تمام مشاغل مرتبط بيان كرد و افزود: همه بايد تلاش كنيم كه اين قانون به نحو صحيح و مطلوب و كامل اجرا شود و در صورتي كه سازمان ها و نهادهاي مرتبط از جمله شهرداري، سازمان نظام مهندسي ساختمان واداره كل راه و شهرسازي در اجراي اين قانون دقت لازم را به عمل نياورند، اصل قانون زير سوال خواهد رفت.

مهندس جان نثاري، اشتباهات و خطاهاي صورت گرفته در ساخت و سازها و ايجاد مشكل در اخذ پايان كار از شهرداري را ناشي از بي اطلاعي مجري ساختمان بيان و اظهار اميدواري كرد: با اجراي قانون مجريان ذيصلاح، استفاده از مصالح استاندارد و ساخت و سازهاي با كيفيت مورد توجه قرار گيرد و مشكل عدم صدور شناسنامه فني ساختمان رفع شود.

رييس كميسيون عمران، معماري و شهرسازي شوراي اسلامي شهر اصفهان از افزايش ۲۵ تا ۳۰ برابري نرخ بيمه كارگران ساختماني در سه سال اخير خبر داد.

وي، در بخش ديگري از سخنان خود، بيمه هاي ساختماني در سازمان تامين اجتماعي را يكي از مشكلات جدي و اساسي مردم در اخذ پروانه هاي ساختـماني بيان كرد و گفت: تا ســــه سال قبل ســـازمان تامين اجتماعي براي بيمه كردن هر متر مربع ساختمان مبلغ چهار هزار ريال از مردم دريافت مي كرد كه بر اساس اين مبلغ براي يك ساختمان پانصد متر زير بنا حدود دو ميليون ريال به عنوان بيمه پرداخت مي شد.

رئيس كميسيون عمران، شهرسازي، معماري و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر اصفهان، از افزايش ۳۰ برابري حق بيمه ساختمان در طول سه سال گذشته خبر داد و افزود: در حال حاضر مردم براي احداث يك ساختمان با پانصد متر زيربنا بايد ۵ تا ۶ ميليون تومان حق بيمه به سازمان تامين اجتماعي پرداخت كنند.

وي با بيان اينكه عليرغم پرداخت اين هزينه هاي سنگين از سوي مردم، متاسفانه هيچ خدماتي از سوي سازمان تامين اجتماعي بابت اين هزينه ارائه نمي شود گفت: وجوه دريافتي براي بيمه كردن كارگران ساختمان مورد نظر هزينه نمي شود.

مهندس جان نثاري، دريافت وجهي از مالك ساختماني براي بيمه كردن كارگر ساختمان ديگر را از نظر شرعي صحيح ندانست و با اشاره به اينكه بيمه ساختمان ها در سال جاري به صورت غير مستقيم دريافت مي شد، افزود: در سال آينده پول بيمه ساختماني به طور مستقيم از مردم دريافت خواهد شد.

وي، پيگيري جدي موضوع بيمه ساختمان ها به عنوان مطالبه عمومي را از شوراي اسلامي شهر اصفهان خواستار شد و از دغدغه و نگراني مسئولان استان و شهر اصفهان و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي از اين موضوع خبر داد و گفت: رفع اين مشكل عزم جدي مسئولان را مي طلبد و نشستي با محوريت شوراي اسلامي شهر اصفهان و با حضور نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي و مسئولان ذيربط در اين زمينه ضروريست.
منبع:روابط عمومي شوراي اسلامي شهر اصفهان

 

 

 

ارسال نظر

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

بازگشت به بالا