صفحه اصلیمقالاتکمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای شهر در راستای دستیابی به شهر اسلامی حرکت خواهد کرد.

کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای شهر در راستای دستیابی به شهر اسلامی حرکت خواهد کرد.

  خبرگزاری ایمنا: رييس كميسيون عمران، معماري، شهرسازي و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر اصفهان عنوان کرد: اين كميسيون در راستاي دستيابي به شهر اسلامي، اجراي ضوابط و مقررات معماري و شهرسازي اسلامي- ايراني ويژه شهر اصفهان، حفظ و تقويت هويت معماري و سيما و منظر و شكل ساختار شهر حركت خواهد كرد.


به گزارش ايمنا، عبدالرسول جان نثاري با اعلام اين مطلب اظهار داشت: توجه ويژه به مبلمان و نمادهاي شهري در جهت زيباسازي و تقويت هويت شهر با توجه به فرهنگ اسلامي- ايراني از ديگر برنامه هاي كميسيون عمران، معماري و شهرسازي شوراي شهر مي باشد.
 وی افزود: شهرداري اصفهان بايد با شفاف سازي، ابهام زدايي و ساده سازي ضوابط و مقررات شهرسازي و معماري، مشكلات مردم را كاهش دهد لذا تسريع و تسهيل در صدور پروانه ساختماني و خدمات شهرسازي از اولويت هاي كاري اين دوره خواهد بود.
رييس كميسيون عمران، معماري، شهرسازي و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر اصفهان با اشاره به واگذاري امور به مردم و بكارگيري ظرفيت هاي موجود شهر اصفهان اذعان داشت: فرايندهاي موجود در شهرداري همچون صدور پروانه هاي ساختماني و نظارت بر ساخت و سازها بايستي به مرور زمان به خود مردم واگذار شود و از توان بخش خصوصي در اين راستا استفاده شود لذا برون سپاري در شهرداري ها بايد به معناي واقعي تحقق پيدا كند.
جان نثاری با تاكيد بر راه اندازي پليس ساختمان اذعان داشت: جهت جلوگيري از تخلفات ساختماني و همجنين كنترل بر حسن اجراي ضوابط شهرسازي، راه اندازی پليس ساختمان ضروری است.
وی با اشاره به توسعه محلات با محوريت مساجد اضافه كرد: لازم است توسعه محلات با محوريت مساجد و با توجه به نقش سازنده و تحرك آفرين مساجد در جهت تقويت ارزش هاي فرهنگي، اجتماعي ادامه يابد.
رييس كميسيون عمران، معماري، شهرسازي و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر اصفهان با تاكيد بر مقاوم سازي ساختمان هاي موجود افزود: ما بايد با ارائه سياست هاي تشويقي و حمايتي مردم را به مقاوم سازي ساختمان هاي خود تشويق كنيم اين در حالي است كه با توجه به زلزله خيز بودن شهر اصفهان اين اقدام امري مهم و اجتناب ناپذير است.
جان نثاری با اشاره به استفاده از فناوري هاي نوين ساختماني در پروژه هاي در دست انجام شهرداري گفت: امروزه در همه پروژه هاي شهري به خصوص پروژه هاي در دست انجام شهرداری اصفهان استفاده از پروژه هاي صنعتي سازي و فن آوري هاي نوين ساختماني بايد جدي گرفته شود.
وی تاکید کرد: بهره گيري از سيستم هاي مكانيزه تحت وب و ارائه خدمات شهرسازي الكترونيكي در عمليات شهرسازي امري اجتناب ناپذير است و يكي از راه هاي برون رفت از مشكلات صدور پروانه استفاده از سيستم ها و مكانيز تحت وب خواهد بود.
رييس كميسيون عمران، معماري، شهرسازي و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر اصفهان تصریح کرد: نوسازي بافت هاي فرسوده از دغدغه هاي جدي ماست و تعريف پروژه هاي ارتقاي كيفي در بافت هاي فرسوده و محرك توسعه اجتناب ناپذير است و رويكرد حمايت و ارائه تسهيلات توسط بخش هاي دولتي و عمومي همچنان بايد ادامه پيدا كند. جان نثاری با اشاره به مشكلات مربوط به بازنگري طرح تفصيلي اصفهان گفت: اميد است با همكاري همه دستگاه هاي ذيربط شهرداري اصفهان، سازمان راه و شهرسازي و استانداري اين مشكلات مرتفع گردد.وی خاطرنشان ساخت: وضعيت موجود در سيما و منظر شهري در خور شهر اصفهان نيست و همانطور كه اصفهان در دوران هاي مختلف تاريخي سرآمد شهرهاي ايران بوده اكنون نيز بايد داراي يك سيما و منظرشهري زيبا و روح نواز و الگو براي همه شهرهاي ايران باشد.
رييس كميسيون عمران، معماري، شهرسازي و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر اصفهان با تاکید بر مناسب سازی فضاهای عمومی برای معلولان اظهار داشت: مناسب سازي فضاهاي شهري و ابنيه عمومي براي معلولان و افراد كم توان جسمي باید جدي تر گرفته شود.

 

 

 

ارسال نظر

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

بازگشت به بالا