صفحه اصلیمقالات

کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای شهر در راستای دستیابی به شهر اسلامی حرکت خواهد کرد.

  خبرگزاری ایمنا: رييس كميسيون عمران، معماري، شهرسازي و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر اصفهان عنوان کرد: اين كميسيون در راستاي دستيابي به شهر اسلامي، اجراي ضوابط و مقررات معماري و شهرسازي اسلامي- ايراني ويژه شهر اصفهان، حفظ و تقويت هويت معماري و سيما و منظر و شكل ساختار شهر حركت خواهد كرد.


به گزارش ايمنا، عبدالرسول جان نثاري با اعلام اين مطلب اظهار داشت: توجه ويژه به مبلمان و نمادهاي شهري در جهت زيباسازي و تقويت هويت شهر با توجه به فرهنگ اسلامي- ايراني از ديگر برنامه هاي كميسيون عمران، معماري و شهرسازي شوراي شهر مي باشد.
 وی افزود: شهرداري اصفهان بايد با شفاف سازي، ابهام زدايي و ساده سازي ضوابط و مقررات شهرسازي و معماري، مشكلات مردم را كاهش دهد لذا تسريع و تسهيل در صدور پروانه ساختماني و خدمات شهرسازي از اولويت هاي كاري اين دوره خواهد بود.
رييس كميسيون عمران، معماري، شهرسازي و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر اصفهان با اشاره به واگذاري امور به مردم و بكارگيري ظرفيت هاي موجود شهر اصفهان اذعان داشت: فرايندهاي موجود در شهرداري همچون صدور پروانه هاي ساختماني و نظارت بر ساخت و سازها بايستي به مرور زمان به خود مردم واگذار شود و از توان بخش خصوصي در اين راستا استفاده شود لذا برون سپاري در شهرداري ها بايد به معناي واقعي تحقق پيدا كند.
جان نثاری با تاكيد بر راه اندازي پليس ساختمان اذعان داشت: جهت جلوگيري از تخلفات ساختماني و همجنين كنترل بر حسن اجراي ضوابط شهرسازي، راه اندازی پليس ساختمان ضروری است.
وی با اشاره به توسعه محلات با محوريت مساجد اضافه كرد: لازم است توسعه محلات با محوريت مساجد و با توجه به نقش سازنده و تحرك آفرين مساجد در جهت تقويت ارزش هاي فرهنگي، اجتماعي ادامه يابد.
رييس كميسيون عمران، معماري، شهرسازي و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر اصفهان با تاكيد بر مقاوم سازي ساختمان هاي موجود افزود: ما بايد با ارائه سياست هاي تشويقي و حمايتي مردم را به مقاوم سازي ساختمان هاي خود تشويق كنيم اين در حالي است كه با توجه به زلزله خيز بودن شهر اصفهان اين اقدام امري مهم و اجتناب ناپذير است.
جان نثاری با اشاره به استفاده از فناوري هاي نوين ساختماني در پروژه هاي در دست انجام شهرداري گفت: امروزه در همه پروژه هاي شهري به خصوص پروژه هاي در دست انجام شهرداری اصفهان استفاده از پروژه هاي صنعتي سازي و فن آوري هاي نوين ساختماني بايد جدي گرفته شود.
وی تاکید کرد: بهره گيري از سيستم هاي مكانيزه تحت وب و ارائه خدمات شهرسازي الكترونيكي در عمليات شهرسازي امري اجتناب ناپذير است و يكي از راه هاي برون رفت از مشكلات صدور پروانه استفاده از سيستم ها و مكانيز تحت وب خواهد بود.
رييس كميسيون عمران، معماري، شهرسازي و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر اصفهان تصریح کرد: نوسازي بافت هاي فرسوده از دغدغه هاي جدي ماست و تعريف پروژه هاي ارتقاي كيفي در بافت هاي فرسوده و محرك توسعه اجتناب ناپذير است و رويكرد حمايت و ارائه تسهيلات توسط بخش هاي دولتي و عمومي همچنان بايد ادامه پيدا كند. جان نثاری با اشاره به مشكلات مربوط به بازنگري طرح تفصيلي اصفهان گفت: اميد است با همكاري همه دستگاه هاي ذيربط شهرداري اصفهان، سازمان راه و شهرسازي و استانداري اين مشكلات مرتفع گردد.وی خاطرنشان ساخت: وضعيت موجود در سيما و منظر شهري در خور شهر اصفهان نيست و همانطور كه اصفهان در دوران هاي مختلف تاريخي سرآمد شهرهاي ايران بوده اكنون نيز بايد داراي يك سيما و منظرشهري زيبا و روح نواز و الگو براي همه شهرهاي ايران باشد.
رييس كميسيون عمران، معماري، شهرسازي و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر اصفهان با تاکید بر مناسب سازی فضاهای عمومی برای معلولان اظهار داشت: مناسب سازي فضاهاي شهري و ابنيه عمومي براي معلولان و افراد كم توان جسمي باید جدي تر گرفته شود.

 

 

 

مهندس جان نثاری گفت :نوسازی بافت های فرسوده از دغدغه های جدی ماست!

 مقدمه:شورای اسلامی شهر در دو زمینه اصلی قانون گذاری و نظارت بر عملکرد شهرداری فعالیت می نماید.در صورت ضرورت و نیاز به بررسی و تصویب طرح ها و لوایح مربوطه پرداخته اما وظیفه اصلی شورا نظارت دقیق و مستمر بر عملکرد شهرداری می باشد.

این کمیسیون در چهار حوزه عمران ،معماری ، شهرسازی و خدمات شهری فعالیت می نماید.

مهندس جان نثاری رئیس کمیسیون عمران ، معماری و شهرسازی و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان به تشریح مهمترین برنامه های این کمیسیون پرداخت . وی در ابتدا تاکید کرد که همه اعضای شورا ، خصوصا اعضای کمیسیون عمران قصد دارند در این چهار سال تمام توان خود را در تلاش و خدمت صادقانه و بی منت به شهروندان اصفهان به کار گیرند .وی بیان داشت که بر حرکت به سمت دست یابی به شهر اسلامی تاکید می نماییم و با اجرای ضوابط و مقررات معماری و شهرسازی اسلامی - ایرانی ویژه شهر اصفهان در جهت حفظ و تقویت هویت معماری ، سیما و منظر و شکل ساختار شهر حرکت کنیم.

رئیس کمیسیون عمران – معماری و شهرسازی و خدمات شهری اضافه کرد به مبلمان و نمادهای شهری در جهت زیباسازی و تقویت هویت شهر با تاکید بر فرهنگ اسلامی – ایرانی توجه ویژه خواهیم کرد.

وی تاکید کرد شهرداری اصفهان باید با شفاف سازی ، ابهام زدایی و ساده سازی ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری ، مشکلات مردم را کاهش دهد و تسریع و تسهیل در صدور پروانه ساختمانی و خدمات شهرسازی از اولویت های کاری این دوره خواهد بود.

جان نثاری با اشاره به واگذاری امور به مردم و به کارگیری ظرفیت های موجود شهر اظهار داشت فرایند های موجود در شهرداری شامل صدور پروانه های ساختمانی ، نظارت بر ساخت و سازها بایستی به مرور زمان به خود مردم واگذار شود و از توان بخش خصوصی استفاده شود. وی اظهار امیدواری کرد که برون سپاری در شهرداری ها به معنای واقعی تحقق پیدا کند.

وی تاکید کرد که جهت حفظ حقوق مردم و جلوگیری از تخلفات ساختمانی و همچنین کنترل بر حسن اجرای ضوابط شهرسازی ، پلیس ساختمان راه اندازی گردد.

وی ادامه داد توسعه محلات با محوریت مساجد با توجه به نقش سازنده و تحرک آفرین مساجد در جهت تقویت ارزش های فرهنگی ، اجتماعی ادامه یابد.

وی در رابطه با مقاوم سازی ساختمان های موجود اظهار داشت ما باید با ارائه سیاست های تشویقی و حمایتی مردم را به مقاوم سازی ساختمان های خود تشویق نماییم .با توجه به زلزله خیزی شهر اصفهان این کار امری اجتناب ناپذیر است.

مهندس جان نثاری از استفاده از فن آوری های نوین ساختمانی در پروژه های در دست انجام شهرداری سخن به میان آورد و خاطر نشان کرد امروزه در همه پروژه های شهری خصوصا پروژه های در دست انجام شهرداری اصفهان استفاده از روش های صنعتی سازی و فن آوریهای نوین ساختمانی باید جدی گرفته شود.

وی ادامه داد بهره گیری از سیستم های مکانیزه تحت وب و ارائه خدمات شهرسازی الکترونیکی در عملیات شهرسازی امری اجتناب ناپذیر است و یکی از راههای برون رفت از مشکلات صدور پروانه استفاده از سیستم ها و مکانیز تحت وب خواهد بود.

وی تاکید کرده نوسازی بافت های فرسوده از دغدغه های جدی ماست و تعریف پروژه های ارتقای کیفی در بافت های فرسوده و محرک توسعه اجتناب ناپذیر است و رویکرد حمایت و ارائه تسهیلات توسط بخش های دولتی و عمومی همچنان باید ادامه پیدا کند.

مهندس جان نثاری از مشکلات مربوط به بازنگری طرح تفضیلی اصفهان سخن به میان آورد و اظهار امیدواری کرد که انشاا... با همکاری همه دستگاههای ذیربط شهرداری اصفهان ، سازمان راه و شهرسازی اصفهان و همچنین استانداری این مشکلات رفع گردد.

وی در ادامه نشست افزود وضعیت موجود در سیما و منظر شهری در خور شهر اصفهان نیست.و همانطور که اصفهان در دوران مختلف تاریخی سرآمد شهرهای ایران بوده اکنون نیز باید دارای یک سیما و منظر شهری زیبا و روح نواز و از الگو برای همه شهرهای ایران باشد.

وی تاکید کرد مناسب سازی فضاهای شهری و ابنیه عمومی برای معلولان و افراد کم توان جسمی باید جدی تر گرفته شود.

 

 

 

 

برون سپاری وظایف شهرداری

تسهیل و آسان سازی خدمت رسانی به مردم در شهرداری مناطق چهارده گانه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است برون سپاری و واگذاری بعضی از وظائف شهرداری به بخش خصوصی میتواند اینکار را براحتی محقق کند تجربه برون سپاری در بعضی از ارگانهای دولتی در شهرداری ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

Register to read more...

در گرانی مسکن مقصر کیست؟

در گرانی مسکن مقصر کیست؟
عبدالرسول جانثاری مسئول شاخه مهندسین

اگر در روزهای اخیر برای خرید یک آپارتمان نه چندان شیک و بزرگ به بنگاههای املاک سطح شهر مراجعه کنید در قدم اول با شنیدن قیمت ها به یک باره شوکه شده و در جای خود میخکوب می شوید

Register to read more...
GO_TO_TOP